Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występuje też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, gdyż dla przykładu kociej toalety zadaszonej, ograniczone jest wysypywanie się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty mogą je zaakceptować, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Natomiast w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należałoby zapamiętać o właściwym wymiarze. Określone z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bezproblemowo podtrzymywać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które po prostu nie lubią wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas zaprogramowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoistnie uruchamia mechanizm, który zbiera brudy do kontenera, alboż do kanału. W konstrukcji bardzo różni się od innych kocich toalet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynna nieczystość zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które bezustannie sprzątają kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy rozmiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla drobnych kotków nie powinna być za wysoka, iż może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. Gdy kotek już ukończy 12 tydzień życia, powinno się zakupić nową i o większych rozmiarach kocią toaletę, stąd to właśnie, ażeby wsypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, aczkolwiek było u góry napisane – trzeba uważać, bowiem niektóre kocięta mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, gdy kuweta jest widoczna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na zakup mebla, w którym można ustawić wewnątrz kuwetę, skoro nadejdzie taki przypadek, bowiem ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można ustawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kuwety narożne z zadaszeniem, jak i również bez daszka.
Powinno się co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości podobnie jak i obsługę, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo nieprzyjemne zapachy.
furminator https://www.krakvet.pl/firm-chy-1511782221-FURminator.html