Obroże na kleszcze dla psów.

Urlop letni może być wyborną szansą, aby dać czas naszemu psowi. Wycieczka razem z ukochanym psem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi chwilę. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, ponieważ nasze czworonogi są na nie narażone. Rasy psów, lubiące dużo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie łapią kleszcze. W jaki sposób możemy ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najpopularniejszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długą efektywnością oraz niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby psów wielu rozmiarów, dzięki czemu bez problemu znajdziemy rozmiar dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być olejkami eterycznymi oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom ,jak i na pchły, więc umożliwiają wszechstronną opiekę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą mnóstwa niebezpiecznych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy z przyjemnością przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, przez co pozwala zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie konieczna jest specjalna ochrona, przykładowo w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie wakacyjnej wycieczki trzeba sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla psa.

obroża przeciw kleszczom https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html