Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Wybór zabawki dla pupila.

Zabawy z czworonogiem jest wspaniałą możliwością, żeby spożytkować energię swojego pupila, a jednocześnie wzmacniać zaufanie. Codzienne psoty wpływają dobrze na zdrowie zwierzęcia, tak jak i sprawiają uciechę właścicielowi. Zabawy dobrze jest urozmaicać z pomocą zabawek dla psów. Na rynku natkniemy się dużo różnych rodzajów zabawek dla psów, ale jak dobrać tą odpowiednią?

Piłki dla psa.

Ukochaną zabawką naszych psów jest piłka dla psa. Tą klasyczną zabawkę kupimy w większości punktów zoologicznych w różnych rozmiarach, odpowiednich do gabarytów naszego psa. Piłki dla psów produkowane są z różnorodnych tworzyw, istnieją piłki gumowe, z materiału lub plastikowe. Przy wyborze piłki dla psa powinniśmy wziąć pod uwagę na jej wielkość. Wielkości piłek dla psów są uniwersalne, ale trzeba pamiętać o możliwości zadławienia się podczas zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa okazuje się za mała. Decydując się na nową zabawkę myślmy o ochronie naszych ulubieńców. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy właścicielami małych ras psów, takich jak pudle albo yorki, którym wybieramy niestandardowe wielkości piłek.

Frisbee dla psa.

Jeśli chcielibyśmy pobawić się z psem na zewnątrz świetnym wyborem jest frisbee dla psa. Ciężko znaleźć czworonoga, który oprze się w tej zabawie. Frisbee dla psa lepiej wykorzystać na otwartym terenie, jak łąka, park lub ogród, gdzie pies może nabrania prędkości. Jeśli podopieczny wie jak przynosić zabawkę spowrotem, powinniśmy kupić frisbee dla psa o odpowiedniej wielkości, aby zwierzakowi łatwo było trzymać przedmiot w zębach. Frisbee dla psa nie powinno być za twarde, gdyż istnieje ryzyko niezamierzonego uderzenia zwierzęcia zabawką w czasie zabawy, dlatego w celu uniknięcie bolesnych sytuacji wybierajmy frisbee mało twardych. Zabawa z frisbee jest ciekawą formą aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/