antypatycznie.pl

Owy cykl stworzyłam z mojej długiej miłości do hand made. Kiedyś sama się tym zajmowałam, tworzyłam kubki z napisami, słoiczki, koszulki, trochę szyłam. Teraz głównie robię w drewnie, kolaże, jakieś instalacje dla siebie. Sztuki nijak nie da z siebie wyrzucić. Z typowym jednak hand madem zostałam jako klient i ogromna fanka tego typu przedmiotów. Postanowiłam więc nawiązać współpracę z kilkoma osobami, bądź małymi firmami, tak by mogły przedstawić swoje produkty właśnie tutaj. Rękodzielnictwa jest u nas ostatnio wysyp można powiedzieć i mimo, że każda z tych rzeczy jest niespotykana, to ciężko im się wybić na większą publikę. Jestem również ogromną przeciwniczką kupowania w sieciówkach, może stąd, że nie lubię komercji i męczą mnie zakupy ? Poza tym wolę mieć rzeczy rzadkie i niespotykane u połowy miasta, niezależnie czy chodzi o ubrania czy dodatki do domu. Hand made więc doskonale się u mnie sprawdza. Jakie cechy przemawiają za tym, że wybieramy rękodzielnictwo zamiast sieciówek?

antypatycznie.pl

Osobista relacja.

Dajcie mi sieciówke, galerię gdzie znajdę coś takiego. Ja się jeszcze nie spotkałam. Z racji moich ogromnych problemów z bezsennością i koszmarami, o których z pewnością jeszcze tutaj napisze, szukałam takiego przedmiotu. Według plemion, taki łapacz był swoistym amuletem, który w sieci zatrzymywać miał złe sny i nocne mary a przepuszczać miał jedynie dobre. Ale, ale my tu nie o tym ! Ten piękny okaz możecie znaleźć u przesympatycznej Angeliki z SmileSmallArt. Tutaj pojawia się ogromny plus hand madu, którego nigdy sieciówki nie będą miały czyli – osobista relacja. Nie ma to jak porozmawiać z właścicielką takiego sklepiku, ciekawsko dopytać jak tworzy swoje dzieła i ile czasu temu poświęca. Poza tym produkt może być wykonany na zamówienie co personalizuje go jeszcze bardziej. Ja jako klient czuje się bardzo wyjątkowo wiedząc, że ktoś, nie jakaś nieznana i anonimowa firma, poświęca mi teraz swój czas i własnymi rękami dłubie coś takiego. Przy okazji listonosz przynosi to pod Twoje drzwi całkiem niezapowiedziany, bo twórczyni chciała Ci zrobić niespodziankę. Dokładnie takie relacje sprawiają, że chce nam się wracać do tego a nie innego sprzedawcy.

antypatycznie.pl

Precyzja

To z pewnością kolejna cecha rękodzieła. Każdy z przedmiotów, które nabywam jest wykonany po prostu precyzyjnie. Jestem pełna podziwu, że wykonały to zwinne dłonie a nie maszyna. Mam o wiele większy szacunek do takich przedmiotów i znaczą dla mnie o wiele więcej. Takie piękne zestawy dostaniecie w sklepie Dora ArtGdy paczka przyszła nie spodziewałam się czegoś tak pięknego, obzerkałam wszystko od góry do dołu i nie miałam się do czego przyczepić. O dziwo ! Bardzo nie lubię wciskać bubli i staram się od tego ustrzegać wszystkich, pisząc po prostu o wadach, które przecież zdarzają się najlepszym. Tu ich nie było, ręczę całą sobą. Poza tym w całkiem inny sposób traktowane są przedmioty w ogromnych sklepach, gdzie warlają się na półkach, są przekładane z rąk do rąk. Tutaj wszystko znajduje się w domu bądź pracowni danego twórcy, mamy więc pewność, że przyjdą do nas zadbane.

antypatycznie.pl

Unikatowość

Tego nijak szukać w galeriach, są one przecież nastawione na komercje i nic w tym dziwnego. Niespotykanych, unikatowych rzeczy musimy szukać gdzie indziej. Ten oto kolega przywędrował od Amarantowe Szydełko. Już się z nim osobiście związałam, bo jest cały w tęczowych barwach. Przy okazji muszę podpytać właścicielki z czego go zrobiła, że nie jest taki jak inne zabawki lekki a przyjemnie ciężki i solidny. To ogromnie miłe, że można znaleźć prezent dla dziecka czy kogokolwiek, całkiem inny niż w home and you czy smyku. Mało oklepane, ręcznie robione, wykonywane na zamówienie. Przy okazji wiemy komu płacimy i kogo wspieramy w twórczości. Znacznie bardziej wolę współpracować z mało znanymi pracowniami niż z ogromnymi firmami. Nie mają stada pracowników, ogromnym kampanii więc znacznie lepiej jest mi na to przeznaczać pieniądze.

 

Dziel się :