windows-690396_960_720

.. Jak bardzo bylibyśmy nieszczęśliwi,nie mogąc udawać perfekcyjnych żyć, rodzin i ludzi. Nie mogąc ukryć słabości, przemocy, gwałtów, molestowania,awantur i grzechów. Jak szybko znienawidzilibyśmy naszych przyjaciół, krewnych, sąsiadów i w końcu samych siebie.

Kim bylibyśmy ?

Jeszcze za dzieciństwa, moim marzeniem był świat tak właśnie wyglądający. Tak, by całe robactwo ukryte pod drogimi ubraniami wyszło na wierzch, a zapach kwiatowych perfum ustąpił miejsca wewnętrznej zgniliźnie. Ludzie nie mogliby być nikim innym niż są, w całym swoim pięknie i obrzydliwości. Największym jednak plusem byłoby to, że musieliby w końcu reagować. Nie mogliby dłużej ślepnąć i głuchnąć na to co ich otacza. Nie mogliby powiedzieć – nic nie słyszeliśmy, choć ściany klatki huczały od krzyków, nic nie widzieliśmy – choć siniaki dziecka zasłaniały mu rączki. Wyobrażasz sobie zasypiać widząc obok w ścianie zwijające się z bólu dziecko, którego płacz słyszałaś tyle razy, uspokajając swoje sumienie, że to pewnie nic i nie Twój problem. Czy mógłbyś iść z kumplami na imprezę, wiedząc, że Twoja dziewczyna jest gwałcona przez swojego ojca. Czy kiedykolwiek obejrzałbyś film sensacyjny w telewizji na faktach czy wolałbyś fakty na żywo, do wyboru, co tylko chcesz.

Zastanawiałeś się przez chwile ile byłoby widzów codziennej przemocy ? jak wielu kibiców fioletowych siniaków czy krwawiących ust,  ilu z nas mogłoby się przyglądać krzywdzie dziecka. Czy widząc to, potrafilibyśmy zbić te ściany czy nadal tkwić w bezczynności przyglądając się jedynie w bezpiecznej odległości, tworząc swój idealny świat. Czy moglibyśmy być szczęśliwi, iść do kawiarni i na zakupy widząc na każdym kroku to co pokażą w niedzielnych wiadomościach? Jak bardzo odsuwamy od siebie myśli, że w każdej minucie, niezależnie czy jesteśmy na randce, super ważnym spotkaniu czy przed telewizorem, gdzieś tam, może blisko nas, ojciec gwałci miesięczne dziecko, żona klęczy na dywanie po raz kolejny w twarz, mąż patrzy na zdrady swojej ukochanej. Czy wtedy też potrafilibyśmy wyrzucić to z sumień, nie brać odpowiedzialności i rzec „każdy ma swoje problemy, brudy należy prać w domu”. Czy potrafilibyśmy z tym żyć ?

PicMonkey Collage

Człowiek

Wielu z nas z pewnością straciłoby tą definicje, a może właśnie nauczylibyśmy się definiować nas prawidłowo. Jak bardzo wywyższamy człowieka nad zwierzę, nie mając pojęcia, że jesteśmy słabsze niż one i tkwi w nas o wiele więc zepsucia i zła. Podejrzewam, że większość z nas wybrałaby to właśnie ich towarzystwo niż swoich znajomych czy ludzi, których podziwiamy. To co człowiek jest w stanie zrobić drugiemu człowiekowi, tego żadne zwierze nie jest w stanie.Każdy a przynajmniej większość z nas, mając swoje miejsce, prace, jedzenie, bez potrzeby walki o przetrwanie czyni tyle zła. Ile zepsucia może być w istocie człowieczej gdy bez powodu powstaje handel ludźmi, wspomniane wcześniej gwałty, morderstwa, porwania, tortury i inna pleśń nas pokrywająca. Co musimy o sobie myśleć, podnosząc rękę na drugiego człowieka. Najsmutniejsze jest jednak to, że chcemy się za wszelką cenę od tego odciąć bo „przecież człowiek by zwariował”, bo przecież chcemy zachować dobry sen i harmonię, a jesteśmy tak nieudolni, że nie potrafimy temu zapobiec i w końcu jesteśmy na tyle źli, że to właśnie robimy. Pomyśl, stojąc przed wieżowcem, ile znalazłbyś wtulonych w siebie a ilu walczących ?

Pomyślałaś jak bardzo zaczęlibyśmy się wstydzić robić wiele różnych rzeczy ? Czy odzywałabyś się tak do swojego partnera czy partnerki widząc, że przygląda Ci się trzydzieści osób ? nie chciałabyś być lepsza ? pewnie w końcu i tak byś wybuchł, bo gdzieś trzeba to zrobić i nie można dłużej udawać. Ale czy wtedy nie zastanowiłbyś się dwa razy, wiedząc, że nie ukryjesz zdrady, obejrzanego pornosa czy kolejnego kieliszka. Jak szybko zatrzymałbyś staczanie się, będąc na świeczniku. Czy cały czas starałabyś się żyć zastaw się a postaw się niczym na niedzielnym obiedzie, czy w końcu dałabyś ujście swoim słabościom ? Czy umiałabyś nadal zagłuszać sumienie, spokojnie zasypiać i szczęśliwie zaczynać nowy dzień ?

Jak długo chciałbyś nazywać się człowiekiem ?

Dziel się :